Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

Şenol Akdağ ve Grup Dağlara Ezgi, Müzik Dinletisi Sundular‏

Çarşamba, 10 Aralık 2014 22:50 Düzenleyici
Yazdır

Şenol Akdağ ve Grup Dağlara Ezgi’nin katılımı ile gerçekleşen etkinlik çoşkulu geçti

Güncel / Hamburg

5 Aralık Cuma günü, Langenfelder Str.53’de bulunan Mig-Zentrum, kültürel ve sanatsal çalışmaları desteklemek, insanlara sosyal ortam yaratmak ve birlikte paylaşımlara katkı sunma amacıyla yapmış olduğu etkinliklerden bir yenisini daha gerçekleştirdi.

Yoğun ilginin gösterildiği ve çoşkulu gecen gecede misafirler, Şenol Akdağ ve Grup Dağlara Ezgi’nin seslendirdiği şarkılara eşlik ettiler.

Şenol Akdağ yaklaşık 10 yıldır solo müzik yapıyor ve İstanbul’da yaşıyor. Sesi le birlikte sazını da konuşturan Şenol Akdağ, misafirlerle birlikte, Türkçe, Zazaca, Kürtçe türküler söyledi. Misafirleri kimi zaman hüzünlendiren sesi ve türküleri, kimi zaman da coşkuya döndürdü.

Şenol Akdağ’la birlikte sahne alan ve yıllardır Mig Zentrum bünyesinde çalışmalarını sürdüren, türkü söylemeyi yaşamın bir parçası olarak gören, Grup Dağlara Ezgi, performansıyla dinleyenlerin beğenisini bir kez daha kazandılar.

Etkinliğe katılanlar, ''Halaylarla sona eren etkinlikte, birlikte türkü söylemenin, omuz omuza halay çekmenin, sıcak dostlukların, birlikte yenen bir yemeğin güzelliği ve tadı kaldı damağımızda'' dediler.