Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfEn iyi 

Neslihan Gedikoğlu'nun 'Sarı Limoni Şiirler'i, şiir severlerle buluştu

Pazartesi, 25 Kasım 2013 20:05 Düzenleyici
Yazdır

Neslihan Gedikoğlu, 23 Kasım Cumartesi günü Hamburg'un Farmsen semtinde nezih bir ortamda, mütevazi bir etkinlikte ilk şiir kitabının tanıtımıni yaptı. Etkinlikte, yüreğinden dökülenleri topladığı şiir kitabının tanıtımında elde edilen geliri, engellilere bağış yapacağını açıklayan Gedikoğlu, aslında yüreğinde mayaladığı güzelliklere bir başlangıç yapmış.


Neslihan Gedikoğlu'nun 'Sarı Limoni Şiirler'i, şiir severlerle buluştu

 


Mustafa Akpolat-Hamburg

Tanıtım etkinliğinde konuştuğumuz Neslihan Gedikoğlu ''12 Ekim 1963 Giresun doğumluyum, Giresun'da liseyi bitirdim, 17 yaşımda Almanya'ya geldim, 33 yıldır Almanya'da yaşıyorum. 7 yaşımdan beri, yani okumayı öğrendiğimden beri yazıyorum. Türkiye'de ilk okul, orta ve Lise dönemlerimde, öykü, şiir alanından düzenlenen yarışmalara katıldım ve birinciliklerim var, öykü dalında birinciliklerim var.''diyor.


Gedikoğlu sözlerini şöyle sürdürdü; ''14 yıl önce çıkarmak istediğim bir şiir kitabımı bir kaza sonucu kaybedince çıkaramamıştım. Yazmaya uzun süre küsmüştüm ama yazdıklarımı, arkadaşlarımın da teşvikiyle ''Sarı Limoni Şiirler ' adı altında hiç bir düzenlemeye tabi tutmadan, engellilere destek amaçlı, sınırlı sayıda  yayınladım. Ancak önümüzdeki Yaz, kitap yeniden elden geçirilerek çıkarılacak. Bu ilk şiir kitabım, ardında  başka şiir kitaplarım gelecek.Şu an Şiir'de kalmak istiyorum, ileride beliki öykü veya romadan yazmak istiyorum '' .

Yönetmen ve sinema emekçilerinden "Benim Yeşilçam'ım" kitabının yazarı Oya Pervin Pelit, Gedikoğlu'nun ilk şiir kitabından şiirler okudu. Etkinlik, Neslihan Gedikoğlu'nun kitaplarını imzalamasıyla sona erdi.