Kullanıcı Değerlendirmesi: / 2
ZayıfEn iyi 

İstanbul'da öldürülen Şafak, Bahtiyar ve Elif için yürüyüş düzenlendi

Cumartesi, 04 Nisan 2015 23:52 Düzenleyici
Yazdır

Gezi eylemleri sırasında polisin sıktığı gaz fişeği sonucu başından vurularak yaşamını kaybeden Berkin Elvan’ın katillerinin açıklanması isteğiyle, Çağlayan Adliyesi’nde yaşanan Rehine eyleminde yaşamını yitirenler anıldı.

Mustafa Akpolat

Almanya'nın Hamburg şehrinde Halk Cephesi öncülüğünd
e düzenlenen protesto yürüyüşüne, Almanya Türkiyeli İşçiler Federasyonu (ATİF) ve Birleşik Haziran Hareketi (BHH) aktivistleri destek verdi.  


İstanbul'da öldürülen Şafak, Bahtiyar ve Elif için yürüyüş düzenlendi

Berkin Elvan'ın katilleri kamuoyuna açıklansın talebi ile 31 Mart günü Çağlayan Adliyesi'nde yaşanan Rehine olayında polis kurşunlari sonucu öldürülen Bahtiyar Doğruyol, Şafak Yayla ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü önünde öldürülen Elif Sultan Kalsen anıldı.Göçmen kökenli nüfus ile Alman antifaşistlerinin yoğun olarak yaşadıkları Sternschanze tren istasyonu önünde toplanan göstericiler,  "Anaların öfkesi katilleri boğacak", Devrim şehitleri ölümsüzdür" , Bahtiyar, Şafak ve Elif ölümsüzdür'' Katil devlet hesap verecek '' şeklinde solaganlar haykırdılar. Almanca ve türkçe taşınan döviz ve pankartlar eşliğinde Schanzen sokağından,  Schulterblatt sokağındaki Rote Flora Kültür Merkezi önüne kadar devam eden gösteride, az sayıda polisin güvenlik önlemi alması dikkat çekti.